Studená sprcha ulehčí život

Už půl roku si pěstuji takovej zvyk – sprchuji se jen studenou vodou. Řekl bych, že mi to hodně pomohlo, zlepšit svojí schopnost dělání věcí, do kterých se mi nechce a navíc jsem posledních pět měsíců nebyl nemocnej.

A proč že je studená sprcha tak dobrá?

Lepší oběh krve – Při studené sprše se zlepší oběh krve, tělo se snaží ochránit orgány tím, že do nich nechá proudit více krve, na rozdíl od toho když jsme v teple, to jde většina krve do pokožky.

Posílení imunity – No schválně si to zkuste, já od té doby méně kašlu a nemám rýmu. Studené sprchy prý zvyšují počet bílých krvinek v krvi (Bohužel jsem na to nenašel žádnou studii, takže nemůžu zaručit).

Zlepšení metabolismu – Když se sprchujete studenou vodou, tělo se snaží ohřát, mimo jiné i tím, že začne spalovat tuky. Při sprchování se studenou vodou každý den, to může výrazně zefektivnit následné spalování.

Hlavně se tím dá dost ulehčit život

Sprchování se studenou vodou je fakt nepříjemnej pocit – Večer, když přijdu úplně unavenej ze školy, už se těším do teplý postele, je studená sprcha doopravdy tou poslední věcí, kterou bych chtěl zažít. Ale udělám to. Když si někdo chce namakat bicáky zvedá činky, to samé jde i s vůlí. Tím, že dělám něco tak nepříjemnýho, jako je mytí se studenou vodou, trénuju svojí vůli na to, abych byl schopnej dělat i jiný nepříjemný věci.

Velký výsledky vyžadují dělání nepříjemných věcí – říct nahlas to, co nikdo nechce slyšet; Udělat to, čeho se všichni ostatní bojí; Jít za svým srdcem. Tyhle tři věci z nás dělají úspěšný ale zároveň vyžadují schopnost odhodlat se a udělat něco nepříjemnýho. Studenou sprchou si to můžeme natrénovat. Jakmile si člověk tohle uvědomí, sprchování se studenou je samozřejmostí.

Dopady mytí se studenou vodou sleduji sám na sobě – Postupně mě to mění. Dříve, když jsem se dostal do nějaký nepříjemný situace, říkal jsem si „Sakra, něco nepříjemnýho, pryč od toho“, dneska už si říkám „Sakra, něco nepříjemnýho, musím se dostat přes to“. Úplně nejlepší na tom ale je, že po tom, co si tu sprchu dám, toho nikdy nelituju, vždycky se cítím tak mocně a plnej energie.

Pojďte do toho se mnou!

Zkuste to taky. Nebudete toho litovat, to vám garantuju (teda, pokud nemáte srdeční potíže, pak toho možná litovat budete [jestli teď váháte nad tím, jestli nějaký potíže máte, tak nemáte]). Prostě dneska před osprchováním si otočte kohoutek na studenou a nechte ho tam (voda by měla být nepříjemně studená, ale né bolestivá). Zůstaňte ve sprše tak dlouho, abyste ze sebe dobře smyli mýdlo. Až se usušíte a obléknete, budete se cítit dobře. Nezapomeňte se podělit o svůj první studený zážitek v komentářích.

7 komentářů u „Studená sprcha ulehčí život“

  1. Ahoj, článek jsem našla až dneska, ale mohu jen potvrdit co v je v něm psáno. Před třemi lety jsme si pořídili domů solární sprchu a tím to začalo. Sprchování venku se mi natolik líbí, že jsem po těch letech dospěla k tomu, že se sprchuji venku až do doby, než začne hrozit nebezpečí, že voda ve sprše zamrzne a ta praskne. Doma se pak sprchuji studenou vodou, ale mám pocit, že je stále moc teplá. Přestala jsem být nachlazená, unavená, vystresovaná a to hlavní dámy, ve svých 52 letech nevím, co je mít vrásky a celulitidu. Doporučuji, ušetříte spoustu peněz za kosmetiku.
    Ahoj Zuza

  2. Popravdě jsem s mytí studenou vodou začala na začátku letošního srpna, a to kvůli hnusnemu a odpornemu vedru. A rozhodla jsem se vytrvat. Není to nic těžkého, chce to jen trochu sebezapreni. Byla jsem až překvapená, kolik pozitivních účinků na zdraví to má, ač je zatím nemohu na sobě posoudit. Také jsem zvědavá, co to udělá s vyúčtováním za vodu. Dřív jsem milovala horkou sprchu, ale ta mi už vůbec nechybí.

    1. Je fakt, že v létě je to lehčí. Všiml jsem si, že ta voda, která teče z kohoutku (otočeného na studenou stranu samozřejmě :)), když jsou ta vedra, je teplejší, než v zimě (I když se mi to mohlo jen zdát, v tom teplu to člověk vnímá jinak). Držím palce, ať ti to vydrží až do zimy!

    2. Nezdá se ti to, opravdu nesnesitelné vedro se projevuje mimo jiné i tak, že studená voda teče vlastně vlazna.

  3. Musím říct, že se mi do toho teda vůbec nechtělo. Ale mám ze sebe dobrý pocit, že jsem se k tomu dokopala. Byla jsem jak zmrzlík a po chvíli se dostavil i dobrý pocit. Super nápad! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.