Minimalismus na cestách

Dneska jsem se rozhodl, že napíši další článek o videu. Jedná se o docela krátké video, kde dva chlápci ukazují, jak si minimalisticky zabalili na 10 měsíční cestu:

Tenhle způsob cestování (a žití) mě strašně fascinuje a láká. Představa, že si budu moct všechny věci na dlouhé cestování vzít do jednoho batohu se mi strašně líbí. Když cestuji, nemám rád, když musím tahat velkou tašku – jednak je to náročné na tahání (což nevidím jako úplně největší problém), také je to náročné na psychiku, kdy se člověk bojí o své věci (že se třeba rozbijí, nebo že je někdo ukradne), ale hlavně je to nepohodlné. Když třeba jedu vlakem na chatu, beru si s sebou batoh, tašku s oblečením a kytaru. Kytaru obvykle dávám nahoru do „police“ nad hlavou, zbylé tašky si musím dát pod nohy před sedačku, na nějaké pohodlí při jízdě potom moc místa nezbude…

Myslím si, že to všechno začíná u zavazadla, které si člověk pořídí. Z vlastní zkušenosti vím, že do batohu za 100 Kč od čínanů se nevejde skoro nic, zatímco do crumpler tašky se přes její daleko menší vzhled vejde několika násobně víc. Na druhou stranu, dát 10 000 Kč za batoh je přece jenom trošku mimo. Našel jsem zajímavou značku batohů (odkaz), která se mi docela líbí a přemýšlím, že koupím batoh od nich.

Jaký batoh máte vy? Máte nějakou oblíbenou značku/prodejnu?

1 komentář u „Minimalismus na cestách“

  1. Batoh mám od Osprey a je to zatím nejlepší batoh, který jsem měla.
    Žádnou oblíbenou značku, ani prodejnu, jsem nikdy neměla. Hlavně, aby se to po deseti vypráních nerozpadlo 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.