Blog o nečem?

Tato blogovací challenge je první challenge svého typu, kterou dělám. Od ostatních se liší tím, že ke splnění každodenního cíle je potřeba něco vytvořit (napsat blog), na rozdíl jiných, kde stačí něco udělat. Například když se myji studenou vodou, nemusím zapojovat tolik intelektu a tolik kreativity jako při psaní blogu, prostě zapnu studenou vodu a umyju se (jen je to trochu nepříjemné). Podobné to je, když cvičím yógu.

Myslím si, že to je důvod, proč tuhle challenge vnímám jako nejtěžší. Nejsem si ani jistý, zda jsem v ní uspěl (od začátku prázdnin uběhlo 50 dní a já jsem napsal 36 blogů – posuďte sami). Rozhodně to pro mě není důvod, abych blogování nechal. Ale přemýšlím, že se k tomu po prázdninách postavím trošku jinak.

Jako největší problém vidím to, že tenhle blog nemá jeden cíl a články zde nejsou o jednom tématu, ale o všem možném. Není to problém ani tak pro mne, ale spíše pro čtenáře, kteří nevědí, co mají od blogu očekávat a nevědí ani vlastně o čem je. Na druhou stranu je pravda, že o čtenáře mi ani v rámci této challenge nešlo. Chtěl jsem se naučit blogovat a chtěl jsem si zkusit, jaké to je. Teď, když jsem si to vyzkoušel, bych se chtěl posunout dál a začít svými články vytvářet nějakou hodnotu. Myslím si, že toho bych mohl dosáhnout právě tím, že svůj blog (ať už tento, nebo nějaký jiný), vyhraním jen na jedno téma (a dám si na článek více času, než jeden den – ale o tom zas jindy).

Takže se po konci příštího týdne můžete těšit na zajímavý zvrat. Uvidíme, na co ještě přijdu…

2 komentáře u „Blog o nečem?“

  1. Sice jsi tu nebyl úplně každý den, ale měl jsi k tomu důvod. Takže challenge považuju za zatím úspěšnou 🙂
    Mě se třeba líbí, když články nejsou pořád o jednom tématu. Potom už to začíná být trochu nuda. Ale kdyby se to téma prokombinovalo se stylem, jakým jsi psal doteď, tak by to taky nebylo k zahození. Nebo třeba ještě s dalším jiným tématem. Záleží na tobě, jak se rozhodneš.
    Můj blog je v základě o tom, jak vidím svět očima s AS, ale mám tam i články o názorech, které může mít kdokoliv a na AS nezáleží. Nebo tam mám svoji oblíbenou hudbu, sny a kdejakou blbůstku, která mě napadla.
    Hlavně píšu blog, protože mě baví sdílet svoje názory a mám při psaní pocit volnosti. Můžu si téma promyslet, ujasnit si ho a pak vyplivnout ve smysluplné podobě.
    Tvoje aktivita každý den je fajn, ale podle mě je to šílené tempo na pořádný článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.