A je tu konec

Dnes je poslední den mé dvouměsíční blogovací výzvy. Rychle shrnu princip a výsledky.

Na začátku prázdnin (v červenci), jsem si pro sebe vymyslel takovou challenge: Každý den až do konce prázdnin napíšu aspoň jeden článek na tento blog. Cílem tedy bylo napsat šedesát dva článků (za každý den v měsíci). Napsal jsem jich ovšem jen čtyřicet. Dva týdny jsem byl pryč a další dny jsem měl moc práce, nebo jsem neměl nápad.

Zjistil jsem, že není tak jednoduché, denně psát smysluplné články, zvlášť, když člověk má i jinou práci. Rozhodně to ale nemyslím jako výmluvu, challenge jsem nesplnil, přes to vlak nejede.

Poznatky

Přesto, že se mi nepodařilo napsat jednu třetinu článků, rozhodně si myslím, že jsem si z těchto dvou měsíců něco odnesl.

Psaní článků mě baví – když mě napadne dobrý téma a mám na napsání článku více času, baví mě psát.

Neomezovat časově – pamatuju si spousta nocí, kdy jsem v jedenáct ještě dopisoval článek, abych ho do půlnoci stihl publikovat. Samozřejmě, že výsledný článek stál za nic. Přesto, že tento přístup je užitečný na dělání nekreativních výzev, na kreativní výzvy prostě nefunguje, nejkreativnější je člověk, když je uvolněný a ne pod stresem.

Chce to téma – psát jen tak „o čemkoliv, co mě napadne“ není nejefektivnější způsob, jak vytvořit zajímavý a čtený blog. Samozřejmě, můžete namítat, že přece nejde o to, vytvořit zajímavý blog, ale o rozvinutí sebe sama. To je sice pravda, šlo mi hlavně o to, ale proč nespojit obě tyto věci dohromady?

Co bude dál?

Mám v plánu sem občas něco napsat, ale můj hlavní cíl bude, určit si téma. Něco, o čem blog bude. Uvidím, jestli použiji tento blog, nebo založím nový. Rozhodně chci ale vybudovat něco, co bude mít nějakou hodnotu i pro ostatní, ne jen pro mne.

A rozhodně nepřestanu s challengema, nepovedla se mi jedna ze tří, takže nezoufám.

Co si o výsledcích z blogovací výzvy myslíte vy?

1 komentář u „A je tu konec“

  1. Teď už hlavně tak nějak víš, jak by články měli vypadat, aby byly čitelné a lidé cítili potřebu se k nim vyjádřit.
    Blog může být čtivý i z toho důvodu, že nikdy nevím, o čem bude příští článek. Chodím sem každý den, abych zjistila, jestli tu na mě nečeká nějaké zajímavé překvapení.
    Zkus si vytyčit nějaký další cíl v blogování. Třeba minimálně jeden čánek do týdne, nebo dosažení určitého počtu každodenní návštěvnosti po dobu dvou týdnů. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.